Kreditní jízdenka

Co je Kreditní jízdenka?

Kreditní jízdenka je jednoduchá, anonymní čipová karta, kterou lze zakoupit v nových jízdenkomatech, v prodejnách jízdních dokladů nebo u našich smluvních prodejců. Kreditní jízdenku je možné opakovaně dobíjet finanční částkou a následně používat běžným způsobem, tedy přikládáním k terminálům ve vozidlech, podobně jako ODISku a její elektronickou peněženku, resp. bankovní platební kartu.

Kde si koupím Kreditní jízdenku?

Nákupy jízdenek a dobití kreditu v novém tyrkysovém jízdenkomatu lze hradit bankovkami (CZK i EUR) nebo bezhotovostně (platební kartou včetně možnosti platby Apple Pay nebo Google Pay a peněženkou ODISky). Při platbě hotovostí použijte jen bankovky v hodnotě nákupu, jízdenkomat nevrací zpět. Jízdenkomat přijímá pouze tyto bankovky: 100, 200, 500, 1000 CZK a 5, 10, 20 a 50 EUR.

Jak funguje Kreditní jízdenka v MHD?

Z kreditu na Kreditní jízdence je možné přikládáním k terminálům ve vozidlech Dopravního podniku Ostrava pořídit běžné elektronické jízdenky: - elektronická přestupní jízdenka cena 25 Kč přestupy do 45 minut – při vystupování z vozidla není nutné jízdenku přikládat - 24hodinová nebo 3denní jízdenka U Kreditní jízdenky platí denní optimalizace jízdného, podobně jako u jízd s bankovní platební kartou. Tzn. při opakovaném nákupu elektronických přestupních/nepřestupních jízdenek, jejichž...

Kreditní jízdenka pro děti do 15 let a skupiny cestujících

Na Kreditní jízdenku je možné (za poplatek 20 Kč, pouze na prodejnách DPO) nahrát zlevněný profil pro dítě a po přiložení se automaticky odečte částka za zlevněné jízdné. V tomto případě cestuje dítě i za zlevněnou částku za 24hodinovou jízdenku. I bez tohoto profilu se však může dítě odbavit samo v režimu „SPOLUCESTUJÍCÍ“ bez nutnosti zakoupení obyčejné jízdenky. Na kreditní jízdenku se může odbavit až 50 cestujících.

Reklamace chybného odbavení Kreditní jízdenky (provedených jízd)

Vyplněním reklamačního formuláře (https://www.dpo.cz/pro-cestujici/napiste-nam/chyba-odbaveni.html), případně na prodejnách jízdních dokladů DPO. Pokud bude reklamace shledána jako oprávněná, finanční vyrovnání se provádí prostřednictvím návratové transakce na elektronickou peněženku Kreditní jízdenky.