Akce "ODISky prvňáčkům zdarma"

Co je zdarma?

V rámci akce obdržíte ODISku bez poplatku za vydání, ušetříte tak 130 Kč. Akce se nevztahuje na kupony zakoupené k ODISce vydané v rámci kampaně „ODISky prvňáčkům zdarma“.

Kdy můžu o ODISku zdarma požádat?

Akce probíhá v období od 2. března 2020 do 30. září 2020 (rozhodující je datum podání žádosti).

Pro koho je akce určena?

ODISku bez poplatku za vydání lze vyřídit pouze pro děti narozené v letech 2013 a 2014, tj. pro účely kampaně se za prvňáčka považuje dítě/žák narozené v letech 2013 a 2014.

Můžu o ODISku v rámci akce "ODISka prvňáčkům zdarma" požádat i elektronicky?

Ne. Žádost o ODISku bez poplatku za vydání nelze podat elektronicky, ale pouze osobně na tzv. „Kontaktních místech“, prodejnách jízdních dokladů určených pro sběr písemných žádostí o vydání ODISky.

Je možné vyrobit ODISku zdarma v rámci této akce expresním způsobem?

Ne. ODISku v rámci akce ODISky prvňačkům zdarma není možné vyrobit expresním způsobem. Obvyklá lhůta pro dodání ODISky je 14 dnů ode dne podání žádosti.

Jak si ODISku vyzvednu?

Osobně na Kontaktním místě: po předložení osobního dokladu rodiče (zákonného zástupce). ODISku si můžete nechat poslat poštou: Pokud to žádosti uvedete jako způsob doručení, ODISku Vám zašleme také jako obyčejnou nebo doporučenou zásilku. Zaslání ODISky poštou je zpoplatněno, za doručení ODISky poštou jako obyčejné psaní zaplatíte 19 Kč, za doporučenou zásilku 47 Kč.